PETICE

Na přelomu ledna a února 2010 byly Krajskému úřadu v Pardubicích a Městskému úřadu v Litomyšli předány archy petice se 123 podpisy. Kraj i Město přizvaly zástupce Kornic k některým jednáním, ale o R35 se bude jednat i jinde – např. na Ředitelství silnic a dálnic, proto bylo založeno občanské sdružení Domašice, které se bude moci účastnit všeho. Město Litomyšl nesouhlasí stejně jako obyvatelé Kornic s přivaděčem. Prosazuje ale trasu R35 u Končin, což odporuje výsledkům kornické ankety (uspořádána při sbírání podpisů pod petici) – návrat trasy k Litomyšli se bude proto snažit prosadit občanské sdružení.


TEXT PETICE:

Krajskému úřadu Pardubického kraje
Městskému úřadu Litomyšl

Občanská petice za přizvání zástupců Kornic na jednání o R35

My, níže podepsaní občané, využíváme petičního práva podle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, abychom vyjádřili nesouhlas s opětovným schválením obchvatu Litomyšle rychlostní komunikací R35 vedeným mezi obcemi Sloupnice a Kornice ve spojení s přivaděčem v katastru Kornic. Kornice by byly obklopeny novými silnicemi ze tří čtvrtin, což by negativně ovlivnilo životní podmínky v obci.

1) Žádáme přizvání zástupců Kornic Krajským úřadem v Pardubicích k jednáním o podobě R35 a přivaděčů spolu se zástupci Města Litomyšl.
2) Žádáme konzultace zástupců Města Litomyšl se zástupci Kornic.

Petiční výbor: Marek Bis, Kornice 28; Ing. Luboš Chaloupka st., Kornice 48; Luboš Chaloupka ml., Kornice 48; Mgr. Petr Chaloupka, Kornice 10; František Jílek, Kornice 8; Josef Karlík, Kornice 57; Ing. Bohuslav Limberský, Kornice 3; Ing. Lubomír Maceček, Kornice 61.

Kornice 22. 1. 2010

Petiční výbor zastupuje: Ing. Luboš Chaloupka st., Kornice 48, Litomyšl 570 01.
FOTOGALERIE
VIDEOTÉKA


Počasí v Kornicích
Podrobná (norská i česká) předpověď počasí - ZDE.

Kornické Klementinum - ZDE.

© 2010-2018 Kornice
TOPlist